Általános kérdések
"Az „Év Lakberendezője 2024” pályázat pályázati kiírásában, a külsős közreműködő(k) megjelenítésének módja pontosításra került.
A pontosítás Mindhárom kategóriát (Otthon, Projekt, Pályakezdő) egyformán érinti."
A dokumentumokat NÉV NÉLKÜL, AZONOSÍTÓSZÁMMAL kell feltölteni az online felületre.
Azonosítószámot a képek, látványtervek jobb alsó sarkára, egyéb dokumentumoknak a láblécébe kell elhelyezni.
Amennyiben a tervlapon szereplő dokumentáció vagy látványterv létrehozásban a mesterséges intelligencia szerepet játszott, azt kötelező jelleggel, AI megjelöléssel kérjük a bal alsó sarokban feltüntetni. Minden egyéb esetben, a külsős közreműködőket (építész, műszaki rajzoló, látványtervező, stylist, fotós, stb.) a pályázó saját pályázói felületén, az erre a célra létrehozott fülön - „Közreműködők” - kell feltüntetni.
“Az online felületen technikai problémába ütköztem, kihez fordulhatok?”
Emailben:
info@evlakberendezoje.hu vagy tedd fel a kérdést regisztrált pályázóknak létrehozott zárt Facebook csoportban, ahol projektkoordinátoraink válaszolnak és segítenek.
“Egy személy hány kategóriában indulhat?”
Maximum kettőben. A Pályakezdő kategóriában induló pályázók - amennyiben már nem hallgatók, tehát minimum középfokú lakberendező végzettséggel rendelkeznek, - beadhatnak egy megvalósult munkát is, az Otthon vagy a Projekt kategóriában. Gyakorló tervezők két megvalósult munkával is pályázhatnak, megkötés nélkül, akár két munkát ugyanabban a kategóriában vagy 1-1 munkát a két gyakorló kategóriában beadva.
“A Projekt kategóriában csapattal indulok, így hány pályázatot adhatok be egyénileg?”
A fenti elv (egy személy maximum 2 pályázatot adhat be) érvényesül, tehát, aki csapatban pályázik (Projekt kategória), egyénileg csak egy további munkát adhat be.
"A Projekt kategóriában csapattal indulunk, szükséges mindenkinek regisztrálni külön vagy elég, ha 1 fő regisztrál és képviseli a csapatot?"
Csapat indulása esetén minden csapattagnak külön kell regisztrálni, feltölteni az Adataim" részt a saját adataival. A pályázatot 1 fő hozza létre és jelezzétek az
info@evlakberendezoje.hu címen, hogy csapattal indultok, így a regisztrált csapattagot hozzá tudjuk csatolni a rendszerben a már létrehozott pályázathoz.
“Regisztráltam de nem látom az azonosítószámot.”
A regisztrációt követően hozz létre pályázatot valamelyik kategóriában, a létrehozott pályázathoz fogsz kapni azonosítószámot. Magát a pályázati rendszert is akkor fogod csak látni.
"Szeretném létrehozni a pályázatomat, de nem tudok még neki címet adni…"
A létrehozáskor megadott cím szabadon változtatható a beadás pillanatáig! (címet kéri a rendszer a pályázat létrehozásához)
Javasoljuk, hogy a regisztrációt követően hozzátok létre a rendszerben a pályázatot, mert így látjátok magát a pályázat beadási felületet. A rendszert úgy alakítottuk ki, hogy segítse a munkátokat. Pontosan látható, hogy milyen dokumentumokat kell beadni és jelzi, ha valami még hiányzik. Érdemes folyamatosan használni a felületet, a feltöltött dokumentumok, műleírás, stb, bármikor cserélhető, kiegészíthető, változtatható a “BEADOM” gomb megnyomásáig.
“Pályakezdő vagyok, nem tudok mit írni a szakmai önéletrajzba…”
Az önéletrajzba bátran feltüntethetitek eddigi, akár nem szakirányú ÉS szakirányú tanulmányaitokat, tapasztalataitokat, egy pár bemutatkozó mondatot, PÉLDÁUL: Miért választottad ezt a szakmát? Mi érdekel legjobban a lakberendezésben? Van-e egy stílus vagy irányzat, ami közel áll hozzád, kik inspirálnak STB. Milyen referenciáid voltak eddig, ha voltak.
“Külsős látványtervező vagy mesterséges intelligencia által készített látványtervekkel lehet-e pályázni?”
Igen! Mindhárom kategóriában, de ez esetben a látványtervek bal alsó sarkában ezt kötelező jelezni. Ha a tervező saját maga készítette a látványterveket, azt nem kérjük külön jelölni.
“A beadni kívánt projektben nem volt szükség építés-bontásra, így nem készült építés-bontási terv. Mit töltsek fel helyette?”
Egy üres pdf dokumentumot, amiben csak ezt az információt jelzed. ld. a kiírásban: "Amennyiben a munka sajátosságaiból fakadóan egy tervtípus nem készült (pl. nem volt szükség építés-bontásra), akkor ezt kérjük az adott tervnél feltöltött üres pdf dokumentumon jelezni!"
“Hány pályázat kerül be a shortlistbe?”
A Zsűritagok online, egyenként pontozzák a pályázatokat, a pontok összesítése alapján felállított sorrend szerinti legjobb pályázatok kerülnek be a “Shortlistbe”. A shortlistbe kerülő pályázatok száma függ az összesen beadott pályázatok számától és minőségétől, tehát előzetesen nem tudjuk megmondani. A mezőnyből kiemelkedő, a zsűritagok által az átlagnál jobbra értékelt pályázatok jutnak be a Shortlistes válogatásba.
"Nem tudtam feltölteni a fotót / látványtervet. Mi lehet a gond?"
A képi anyagokat (fotó vagy látványterv) pontosan 1080 px magas és maximum 1920 px széles méretben kell feltölteni, jpg formátumban, egyenként maximum 600 kB méretben. Kérjük, hogy figyeljetek oda a képek méretezésére, használjatok a számotokra legmegfelelőbb alkalmazást, programot (akár online, ingyen hozzáférhető lehetőségeket), és a képeket a kért méretben, jpg formátumban töltsétek fel. A kép elnevezésében jó ha nincs szóköz, ékezetes betű.
Ha ennek ellenére sem sikerült a méretezett képeket feltölteni, akkor a problémás képeket küldjétek el az
info@evlakberendezoje.hu címre és a problémát egyeztetjük az informatikussal.
"A pályázati felületen található "konszignációs lista, termékek" füllel kapcsolatosan: Vannak olyan támogatók, ahol nem feltétel/nem lehet használni a saját termékeket, pl. Junior Art Center, stb, ott mit kell beírni a mezőbe?"
A konszignációs listában csak azokat a cégeket kell feltüntetni, akiknek a termékét betervezted. Akiknek a termékeit nem lehet betervezni vagy egyszerűen nem tervezted be (pl. ugyanazt a termékkategóriát képviseli két vagy több cég, és csak egyet használsz), azt egyszerűen hagyjátok üresen.
Kérdések az Otthon és Projekt feladattal kapcsolatban
"Megvalósult munka esetén nem készül látványterv - VAGY - látványterv készült, de még nincs befotózva. Ez esetben is beadható a pályázat?"
NEM. A pályázati kiírásban részletezett követelményeknek meg kell felelni, ennek részei a látványtervek és az elkészült munka fotói is. Ezek hiányában nem beadható, nem számít teljesnek a pályázati anyag.
"Kiállítási standdal indulhatok-e a Projekt kategóriában?"
Nem, mert nem ingatlan és nem termel bevételt.
Kérdések a Pályakezdő feladattal kapcsolatban
"A pályázat elkészítéséhez biztosítanak ingyenes hozzáférést valamilyen tervező szoftverhez?"
A Cadline Kft. az előző évekhez hasonlóan idén is ingyenesen biztosítja a tervek elkészítéséhez az ARCHLine.XP és ARCHLine.XP LIVE szoftvereket az azt igénylő pályázók számára, de összesen 60 napig, maximum a pályázat beadási határidejéig, 2024. december 10-ig.
Igényelheted a programot a pályázat ideje alatt bármikor, de összesen 60 napig használhatod, így javasoljuk, gondold át, mikortól érdemes igénybe venned a lehetőséget. Bármikor igényelted, a pályázat beadásának napján lezárul a program ingyenes használata.
A program kódokat e-mailben a marketing@cadline.hu címen tudják igényelni a résztvevők.
"Mit kell feltüntetnem a konszignációs listában?"
A pályázati online rendszerben lévő táblázatba, a cég neve alatt felsorolásszerűen fel kell tüntetni a termékeket. Pontos cikkszámot, árat nem kell megadni.
"Érdeklődnék, hogy a homlokzati ajtók közül egyet befalazhatok-e vagy meg kell tartani mind a kettőt?"
A homlokzati nyílások építészeti (és településképi) kérdéskörbe esnek, ha ilyen nyílás kiosztással szerepel a hivatalos dokumentációban a tervanyag, akkor nem szerencsés azon változtatni, mert a homlokzatképzés borul, ami adott esetben veszélyeztetheti a használatbavételi engedélyt.
Ha mindenképp a befalazás az egyetlen járható út, úgy valamilyen esztétikus megoldással kell megoldani a befalazott nyílás homlokzati oldalán megjelenő diszharmóniát.
"A 30 cm-es belső tartófalakra vonatkoztatva nagyobb falnyílás bontható-e bennük, ha igen, akkor melyikben és maximum mekkora?"
Belső tartófal-szakaszt nem lehet egy az egyben kibontani, de pillérek alkalmazásával egyes részeken kiváltható, ehhez statikai szakvélemény vagy számítás lenne szükséges. Jelen esetben, statikai számítás hiányában, amennyiben a válaszfalaknál megtartunk 1-1 30x30-as pillért úgy rendben lehet a teherhordás.
Sikeres munkát kívánunk,
a Pályázat szervező csapata:
Ács Erzsébet, Kővári Judit és Máray Klára - szakmai és egyéb kérdések, az
info@evlakberendezoje.hu címen és a pályázat zárt Facebook csoportjában
Halász Edit, LOSZ titkár - adminisztratív kérdések, céges kapcsolattartó
Radócz Gábor, marketing és weboldalfejlesztés